Medikai aktyviai naudojasi elektroninėmis paslaugomis

 

       Per 2017 metus sparčiai išaugo sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių dokumentus licencijos išdavimui, patikslinimui, licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai, licencijos galiojimo atnaujinimui bei spaudo numerio suteikimui, skaičius pasinaudojant Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) elektroninių paslaugų portalu https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/. Elektroninės paraiškos jau sudaro net 70 proc. visų sveikatos priežiūros specialistų pateiktų paraiškų.

       Akreditavimo tarnybos duomenimis, 2017 m. iš visų pateiktų sveikatos priežiūros specialistų licencijavimo veiksmams atlikti skirtų paraiškų beveik 50 proc. yra elektroninės. Akreditavimo tarnyba prognozuoja, kad šis procentas iki metų pabaigos turėtų ženkliai išaugti, kadangi vertinant tik 2017 m. III ketvirčio elektroninių ir popierinių paraiškų santykį, elektroninės paraiškos sudaro net 70 proc. visų sveikatos priežiūros specialistų pateiktų paraiškų. Pažymėtina, kad aktyviausiai sukurtomis elektroninėmis paslaugomis naudojasi gydytojai, kurių net 71 proc. pateiktų paraiškų yra elektroninės. Antroje vietoje yra akušeriai 40,8 proc., pateikę elektroninių paraiškų, ir treti yra slaugytojai, kurie pateikė 38,6 proc. elektroninių paraiškų. Elektroniniai prašymai dėl spaudo numerio išdavimo sudaro 64,4 proc. nuo visų pateiktų prašymų. Akreditavimo tarnyba kviečia ir toliau naudotis sukurtomis elektroninėmis paslaugomis, kurios teikiamos prisijungus prie elektroninių paslaugų teikimo portalo adresu https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/. Paslaugų gavėjams skirtas prisijungimo prie sistemos, dokumentų pateikimo instrukcijas galima rasti Akreditavimo tarnybos interneto svetainės skyrelyje „Elektroninės paslaugos“.      

       Atkreipiame dėmesį, kad teikiant dokumentus per elektroninių paslaugų portalą nereikia tvirtinti teikiamų dokumentų kopijų. Taip pat primename, kad suteikiama elektroninė licencija, o popierinis dokumentas (licencija, pažyma ar kt.) neišduodamas. Elektroninės paslaugos akivaizdžiai padeda taupyti laiką bei materialinius išteklius, mažina socialinę atskirtį, ypač kalbant apie regionus, kurių atstovams nebereikia vykti į sostinę dėl dokumentų pateikimo. Naudojantis elektroninėmis paslaugomis, sugaištama mažiau laiko, nes nereikia vykti į Akreditavimo tarnybą nei dokumentų pateikti, nei jų papildyti, nei licencijos atsiimti.

       „Džiaugiamės, kad medikai aktyviai naudojasi šiuolaikiškomis, patogiomis bei greitomis technologijomis, pateikdami dokumentus licencijai gauti bei atnaujinti. Sistema skaidri, suteikianti galimybę vartotojui savo paskyroje ir el. paštu gauti pranešimus apie prašymų, paraiškų nagrinėjimo eigą ir rezultatus, matyti suteiktus spaudo numerius, išduotas licencijas bei jų duomenis“, – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

 

 

Informacija atnaujinta 2017-10-18

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int