Sveikatos įstaigų akreditavimas – svarbus sveikatos turizmo plėtros veiksnys

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) vykdo Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinio kontaktinio  centro funkcijas, įgyvendinant pacientų teises gauti sveikatos paslaugas kitose Europos Sąjungos valstybėse. Be to, vykdo įstaigų licencijavimą bei akreditavimą, todėl buvo pakviesta į kongresą „Sveikatos turizmo kelių žemėlapis“.
      Akreditavimo tarnybos atstovė A. V. Sidoruk šių metų gegužės mėnesį dalyvavo Turkijos sveikatos turizmo asociacijos organizuotame aštuntajame tarptautiniame sveikatos turizmo kongrese, kuriame buvo svarstoma daugybė opių klausimų, svarbiausi iš kurių – pacientų teisės ir sauga, senyvo amžiaus ir neįgaliųjų asmenų turizmas, asmens sveikatos priežiūros įstaigų akreditavimas, medicinos ir SPA-sveikatinimo turizmas bei kiti.
      Turkijos sveikatos turizmo asociacija kiekvienais metais sukviečia vis daugiau kongreso dalyvių, sutelkdama savo srities nacionalinius ir tarptautinius suinteresuotuosius asmenis bei didindama informuotumą apie medicinos ir sveikatinimo turizmą.
      Kongreso metu buvo pristatyti sveikatos turizmo srityje atlikti moksliniai tyrimai, svarstoma sveikatos bei išvykstamojo turizmo plėtra.
      Renginio metu vyko įvairios konferencijos bei diskusijos, kuriose dalyvavo akademikai, nevyriausybinių, viešųjų ir privačiųjų organizacijų atstovai, investuotojai ir verslo atstovai bei pagrindiniai Turkijos ir užsienio šalių pakviestieji pranešėjai. Diskusijų metu buvo pažymėta, kad dėl globalizacijos sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ne tik šalies vidaus, bet ir išorės rinkose. Nemaža dalis pacientų pasirenka paslaugas gauti ne tik savo gyvenamojoje vietoje, bet ir kitose šalyse. Dažniausiai tokį pacientų pasirinkimą lemia aukštesnės technologijos, geresnės sveikatos priežiūros paslaugos, prieinama kaina, konfidencialumo užtikrinimas, sveikatos priežiūros paslaugų gyvenamojoje šalyje nebuvimas ar ilgos laukimo eilės.
      Kongreso metu buvo pažymėta, kad vystantis medicininiam turizmui, asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, siekiantys prisitraukti pacientus iš kitų šalių, dirbdami konkurencingos rinkos sąlygomis turi teikti tokios pat arba aukštesnės kokybės paslaugas nei šalis, iš kurios atvyksta pacientai. Taigi, norint teikti sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, atvykstantiems iš užsienio šalių, privalu didinti tokių paslaugų kokybę ir prieinamumą.
      Kadangi pacientai ir tarpininkavimo paslaugas teikiančios kompanijos neturi galimybės įsigilinti į įvairių šalių nacionalines sistemas, jie pirmenybę teikia toms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios yra akredituotos, licencijuotos ar sertifikuotos pagal pripažintus aukščiausius medicinos paslaugų kokybės vadybos standartus, suteikiančius pasitikėjimą jas įdiegusių gydymo įstaigų paslaugų kokybe ir sauga. Dėl  šios priežasties kongreso metu asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, siekiančioms teikti paslaugas iš užsienio šalių atvykstantiems pacientams, siūlytina akredituotis nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu.
      Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms akreditacija yra ypatingai svarbi, nes šis procesas tampa reikšmingu veiksniu, sukeliančiu didesnį pasitikėjimą šalies medicina.
Be to, renginio metu buvo pabrėžtas institucijų ir organizacijų, susijusių su sveikatos turizmu, glaudus bendradarbiavimas, siekiant sėkmingai konkuruoti pasaulinėje sveikatos turizmo rinkoje.
      „Lietuvoje dirba daug kvalifikuotų, talentingų specialistų, teikiamos aukštos kokybės sveikatos paslaugos, todėl esame patrauklūs kitų šalių piliečiams. Mūsų tarnybos vykdomas licencijavimas bei akreditavimas patvirtina įstaigos atitikimą nustatytiems standartams, o tai vienas iš esminių sveikatos turizmo plėtros veiksnių“, − teigia Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2018-05-28

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int