Naujos tarpvalstybinės sveikatos priežiūros perspektyvos

 

       Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) deleguotas atstovas dalyvavo Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato organizuotoje tarpvalstybinės sveikatos priežiūros konferencijoje Briuselyje. Akreditavimo tarnyba – viena iš institucijų, kuri aktyviai bendradarbiauja su visuomeninėmis organizacijomis, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais bei sveikatos draudikais, siekdama užtikrinti sėkmingą tarpvalstybinį sveikatos priežiūros paslaugų įgyvendinimą bei informuoti pacientus visais svarbiausiai tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimais.
       Konferencijos pagrindinis tikslas – aptarti naujas tarpvalstybinės sveikatos priežiūros perspektyvas. Susitikimo metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas iškylančių administracinių, finansinių, teisinių, kalbinių, demografinių bei kultūrinių kliūčių sprendimų paieškai.
       Europos tarpvalstybiniu mastu veikiančių įstaigų sveikatos sistemų ekspertai ir politikos atstovai skaitė pranešimus bei pasidalijo gerąja patirtimi bei kūrybiniais sprendimais tarpvalstybinio sveikatos bendradarbiavimo srityje, pristatė iššūkius su kuriais susidūrė įvairios Europos valstybės.
       Renginio metu buvo išnagrinėtos prioritetines sveikatos priežiūros temos, susijusios su gydymu, diagnostika, neatidėliotina pagalba, mokymu, investicijomis, taip pat inovacijų sveikatos priežiūros srityje diegimu ir dalijimosi žiniomis tarpvalstybiniu lygmeniu nauda. Buvo pateikti geriausi informacijos sklaidos, paprastesnio pacientų judėjimo, bendrai valdomų ligoninių, novatoriškų technologijų ir e. sveikatos sprendimų bendradarbiavimo sveikatos priežiūros srityje pavyzdžiai.  Be to, pristatytas naujausias lyginamasis tyrimas apie sėkmingą sveikatos bendradarbiavimą tarpvalstybinių lygiu, šio tyrimo rezultatai ir jo metu sukurtų priemonių rinkinys praktikams, suinteresuotiems bendradarbiauti tarpvalstybiniu lygiu.
       Konferencijos diskusijų ir seminarų metu sveikatos priežiūros specialistai, pacientų priežiūros institucijų atstovai, politikos formuotojai pateikė nuomonę apie tai, kaip tarpvalstybinis bendradarbiavimas sveikatos srityje gali būti toliau plėtojamas visoje Europos Sąjungoje.

       Diskusijų metu buvo pažymėta, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų ir valdžios institucijų bendradarbiavimas gali padėti išspręsti bendras pasienio regionuose esančias tarpvalstybines sveikatos priežiūros problemas bei pasiekti geresnių sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo, inovacijų diegimo ir darbo vietų kūrimo rezultatų.
       „Europos komisijos ataskaitoje pažymima, kad Lietuva − ta šalis, kuriai per 3 metus pateikta daugiausiai prašymų suteikti informacijos dėl tarpvalstybinės sveikatos priežiūros, todėl bendradarbiavimas šioje srityje turi neabejotiną naudą. Tokiu būdu palaikoma optimali sveikatos priežiūros infrastruktūra, sumažinamos pacientų laukimo eilės ir taip skatinamas geresnis sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas“, − teigia Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

 


 

Informacija atnaujinta 2018-12-21

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapaviciaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int