AKREDITAVIMO TARNYBA DALYVAVO „ISPOR“ SUSITIKIME

 

     Šio susitikimo dėmesio centre - medicinos prietaisų vertinimas, kaip vienos iš pagrindinių sveikatos technologijų vertinimo sričių. Kodėl medicinos prietaisų vertinimas yra toks svarbus? Pasaulinė medicinos prietaisų rinka sparčiai plečiasi ir netrukus pasieks 29,5 milijardų dolerių vertę. Tai ne tik didelė pasirinkimo įvairovė, bet ir milžiniškų išlaidų našta bei sudėtingų sprendimų metas kiekvienai valstybei. Kaip žinoti, kuris iš medicinos prietaisų yra saugesnis pacientui ir yra efektyvesnis diagnozuojant, gydant ligą bei užkertant jai kelią? Kurį prietaisą įsigijus visuomenė patirs didesnę naudą? Į šiuos klausimus gydytojams, pacientams, politikams  ir visuomenei atsakyti padeda sveikatos technologijų vertinimas. 

     Susitikimo metu buvo diskutuota apie sveikatos technologijų vertinimą. Didelis dėmesys skirtas medicinos prietaisų ir kitų sveikatos paslaugoms teikti naudojamų technologijų analizę įvairiais apsektais - efektyvumo, saugumo, ekonominiu ir kt., pagal standartizuotą metodiką.

Pažymėta, kad sveikatos technologijų vertinimas parodo šalies ekonominį išsivystymą. Aukšto ekonominio lygio šalys turi gilesnes šio proceso tradicijas ir patirtį. Lietuva – viena iš jų. Akreditavimo tarnyba Lietuvoje atlieka sveikatos technologijų, susijusių su medicinos prietaisais vertinimus nuo 2012 m. Išsamiau http://www.vaspvt.gov.lt/node/486

     Pasaulio sveikatos organizacija remia sveikatos technologijų vertinimo iniciatyvą ir planuoja dar aktyviau stebėti pasaulio šalių veiksmus šioje srityje.

 

Informacija atnaujinta 2015-11-16

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Jeruzalės g. 21,
LT-08420 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int