Dėmesys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų ir pacientų bendravimo gerinimui

 

     Poreikį diskutuoti ir spręsti medikų ir pacientų bendravimo problemas paskatino gaunami pacientų skundai ir prašymai. Seminaro metu buvo aptartos pacientų skundų per pastaruosius metus tendencijos. Dažniausiai pacientai skundžiasi dėl netinkamų, nekokybiškų paslaugų, nepagarbaus medikų bendravimo, nepakankamo dėmesingumo, privatumo neužtikrinimo. Tai įrodo, kad gerinant tarpusavio bendravimą gali būti išvengta didžiosios dalies konfliktų tarp pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

     Seminaro metu akcentuota, kad už gerą gydytojo ir paciento bendravimą didesnė atsakomybė krenta ant gydytojo pečių, todėl kiekvienam medikui labai svarbu turėti gerus komunikacijos įgūdžius, mokėti ne tik pateikti informaciją, bet ir emociškai palaikyti pacientą. Gero bendravimo tarp gydytojo ir paciento komponentas gali būti paprastas nuoširdumas ir užuojauta.

     Renginio metu buvo pateikti siūlymai kaip pagerinti medikų ir pacientų bendravimą. Tiek pranešėjai, tiek dalyviai sutarė dėl svarbausbendravimo problemų sprendimo būdo – periodinių komunikacijos mokymų visuose sveikatos priežiūros specialistų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo etapuose svarbos.

     Šiuo renginiu Lietuvos bioetikos komitetas, Lietuvos gydytojų sąjunga ir Sveikatos apsaugos ministerija siekė atkreipti  sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų dėmesį į abipusiai pagarbaus ir dėmesingo bendravimo svarbą. Seminaro metu  išsakytos mintys ir pasiūlymai svariai prisidės prie rengiamų rekomendacijų dėl bendravimo tarp sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų gerinimo.

 

Informacija atnaujinta 2015-11-20

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Jeruzalės g. 21,
LT-08420 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int