Akreditavimo tarnybos specialistės stažavosi Austrijos LBI-HTA institute

 

     Austrijoje sveikatos technologijų vertinimas tiesiogiai susijęs su įrodymais pagrįsta medicina ir turi gilias tradicijas – pradėtas prieš 25 metus, o nuo 2006 m. šią veiklą vykdo LBI-HTA institutas. Institutas dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose sveikatos technologijų vertinimo projektuose ir iniciatyvose (EUnetHTA, INAHTA, HTAi ir kt.).

     Pagrindinis vizito tikslas – praplėsti kompetenciją tiesioginių konsultacijų būdu apie diagnostinių sveikatos technologijų, tai yra medicinos prietaisų, skirtų konkretiems sveikatos sutrikimams nustatyti, vertinimus įvairiais aspektais: saugumo pacientams, efektyvumo ir pan. Šiuo metu, Akreditavimo tarnyba pagal gautą paraišką atlieka prostatos vėžiui skirtos inovatyvios sveikatos technologijos vertinimą, todėl pagrindinis dėmesys buvo skirtas būtent šiai sričiai.

     LBI-HTA instituto darbuotojai perteikė savo žinias ir patirtį, vykdant diagnostinių technologijų vertinimus, aptariant metodologijos specifiką, mokslinių publikacijų ir tyrimų kokybės vertinimus, rezultatų objektyvumo ir nešališkumo vertinimo instrumentus, analizuojant saugumo ir efektyvumo aspektus.

     Akreditavimo tarnyba bendradarbiauja su LBI-HTA nuo 2015 m. vasario mėn. Kartu su kolegomis iš Austrijos atlikti keli sveikatos technologijų vertinimai.Šie vertinimai yra geriausias įrankis priimant sprendimus dėl sveikatos technologijų įdiegimo bei finansavimo. Be abejonės, tokių sprendimų rezultatai suteikia galimybę pacientams gauti modernias, brangias bei saugias sveikatos priežiūros paslaugas. Plačiau  http://www.vaspvt.gov.lt/node/486.

 

 

 

Informacija atnaujinta 2015-11-25

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Jeruzalės g. 21,
LT-08420 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int