Tarpžinybinis bendradarbiavimas – efektyviausia ir pigiausia kontrolės priemonė

 

     Pacientų sauga – tai ne tik kokybiškos bei prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos, kvalifikuoti specialistai, šiuolaikiški gydymo metodai, saugūs ir veiksmingi vaistiniai preparatai, bet ir saugūs medicinos prietaisai. Siekdama užtikrinti efektyvesnę medicinos prietaisų rinkos priežiūrą, Akreditavimo tarnyba daugiau nei trejus metus sutartiniais pagrindais bendradarbiauja su  Muitinės departamentu medicinos prietaisų rinkos priežiūros srityje. Muitinės teritoriniai postai tikrina į Lietuvos rinką įvežamus medicinos prietaisus ir, kilus įtarimams, kad įvežamas medicinos prietaisas galimai neatitinka nustatytų teisės aktų reikalavimų, informuoja Akreditavimo tarnybą. Akreditavimo tarnyba, gavusi Muitinės pranešimą, nedelsdama sudaro specialistų komisiją, kuri vyksta į Muitinės postą sulaikytų prekių apžiūrai. Nustačiusi neatitikimus medicinos prietaisų saugos techninių reglamentų reikalavimams, Akreditavimo tarnyba informuoja Muitinę, kad tokie medicinos prietaisai negali būti teikiami Lietuvos Respublikos rinkai.

     Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė džiaugiasi, kad bendradarbiavimas su Muitinės departamentu pasiteisino.

     „Per trejus metus buvo atlikta beveik 200 tikrinimų ir į Lietuvos rinką neleista pateikti virš 1.400.000 vienetų nesaugių medicinos prietaisų. Tarp jų – įvairūs odontologiniai instrumentai ir priemonės, korekciniai akių lęšiai, ortopediniai gaminiai, korekciniai akiniai, chirurginiai instrumentai, kraujospūdžio matuokliai, termometrai, prezervatyvai, sterilios adatos, tvarsliava, hidrokoloidiniai pleistrai, švirkštai, klausos aparatai ir kt. Šie medicinos prietaisai neatitiko nustatytų reikalavimų, todėl labai svarbu, kad tokie nesaugūs prietaisai nepateko į rinką, nebuvo panaudoti ir nepakenkė pacientų sveikatai bei nepadarė žalos gydytojams ir slaugytojams“, - pabrėžia N. Ribokienė.

     Akreditavimo tarnyba numato plėsti ir gilinti bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, nes tai pati efektyviausia ir pigiausia valstybės kontrolės priemonė, leidžianti apsaugoti šalies pacientus nuo nekokybiškų medicinos prietaisų.

     Tam, kad muitinės pareigūnai greičiau ir teisingiau atpažintų atitinkančius medicinos prietaisus ir be reikalo nestabdytų jų įvežimo, Akreditavimo tarnybos specialistai dalyvauja muitinės pareigūnų mokymuose ir supažindina su medicinos prietaisų saugos techninių reglamentų reikalavimais. Paskutinių mokymų, įvykusių šių metų gruodžio 9 d., medžiagą galite peržiūrėti čia.

 

Informacija atnaujinta 2015-12-17

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Jeruzalės g. 21,
LT-08420 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int