Užsienio delegacijos domisi Akreditavimo tarnybos veikla

 

           Valstybinėje akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyboje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) viešėjo Kazachstano ir Lenkijos Respublikų delegacijos. Kazachstanui atstovavo Medicinos ir farmacijos kontrolės departamento, mokslinių institucijų, gydymo įstaigų vadovai, kurie domėjosi Akreditavimo tarnybos vykdoma veikla. Svečiai iš Lenkijos ypatingą dėmesį skyrė pacientų teisėms į sveikatos priežiūros paslaugas kitose šalyse narėse praktiniam realizavimui.

           Kazachstano delegacijos vizito tikslas – keistis žiniomis, patirtimi bei geros praktikos pavyzdžiais. Susitikimo metu Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė dalyviams pristatė pagrindines Akreditavimo tarnybos veiklos kryptis: sveikatos technologijų vertinimą, fizinių ir juridinių asmenų licencijavimą, šeimos medicinos paslaugas teikiančių įstaigų akreditavimą, sveikatos priežiūros paslaugų kontrolės bei  pacientų teisių priežiūrą, saugių medicinos prietaisų patekimo į Lietuvos Respublikos rinką užtikrinimą.

          Išklausę pranešimą apie atliktus Akreditavimo tarnybos konkrečius darbus, pasiektus rezultatus bei numatytus prioritetus, svečiai iš Kazachstano dėkojo už galimybę susipažinti su Lietuvos sveikatos sistema, bei pabrėžė, kad turi ko pasimokyti. Kolegos iš užsienio ypatingai susidomėjo atliekamais konsoliduotais planiniais patikrinimais bei savanorišku įstaigų, teikiančių šeimos medicinos paslaugas, akreditavimu. Kazachstano Respublikos Medicinos ir farmacijos kontrolės departamento atstovai patikino atliekantys tik neplanines asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontroles. Tuo tarpu, susitikimo metu direktorė Nora Ribokienė akcentavo konsoliduotų planinių tikrinimų naudą, kuomet vienu metu dalyvauja įvairių sričių specialistai, būtent tai leidžia išsamiai, kokybiškai, objektyviai ir visa apimtimi įvertinti įstaigos veiklą. Tuo siekiama veikti preventyviai, užkirsti kelią nepageidaujamiems įvykiams bei sumažinti administracinę naštą asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. Vizito metu taip pat buvo supažindinta su neseniai, nuo šių metų kovo 1 d., Akreditavimo tarnybos pradėtu vykdyti savanorišku įstaigų, teikiančių šeimos medicinos paslaugas, akreditavimu, kuris leidžia užtikrinti aukštą asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę. Svečiai iš Kazachstano patikino, siekiantys bendradarbiauti bei kito susitikimo metu norintys iš arčiau susipažinti su praktine Akreditavimo tarnybos veikla. Dalyviai pasidalino patirtimi, atliekant sveikatos paslaugų kontroles iškylančiomis problemomis bei jų sprendimo būdais.

          Akreditavimo tarnyba, vykdydama Nacionalinio kontaktinio centro funkcijas, sudomino Lenkijos delegaciją, kuri siekė aptarti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo kitose Europos Sąjungos šalyse narėse klausimus.

          Kazachstano ir Lenkijos Respublikų delegacijos dėkodamos už priėmimą, išreiškė viltį užmegzti stipresnį partnerystės ryšį. „Mus sieja ne tik bendros temos, bet ir tie patys tikslai – kokybiškos paslaugos pacientams bei jų sauga,“ – atsisveikindami sakė delegacijos atstovai.

Informacija atnaujinta 2016-04-26

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Jeruzales str. 21,
LT-08420 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int