Bendri veiksmai vardan pacientų saugumo

 

         Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba), siekdama užtikrinti pacientui teikiamų paslaugų saugumą, organizavo susitikimą su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) atstovais. Pasitarime dalyvavo Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė, NVSC direktorė Rolanda Lingienė bei kiti kompetentingi šių institucijų specialistai.         

         Akreditavimo tarnyba vykdydama konsoliduotus planinius tikrinimus sveikatos priežiūros įstaigose pastebėjo, kad vis dažniau pasitaiko atvejų, kuomet tuo pačiu veiklos adresu keletas įstaigų teikia stacionarines paslaugas, naudodamosi viena operacine ar kita bendra infrastruktūra. Tokiu atveju, esant ūmiam poreikiui atlikti pakartotinas intervencijas pacientams, gali būti, kad tuo metu operacine naudosis kita įstaiga ir reikiamos procedūros atlikimas laiku nebus užtikrintas. Tai be jokios abejonės kelia grėsmę pacientų sveikatai.

         Siekdama užtikrinti pacientui teikiamų paslaugų saugumą, Akreditavimo tarnyba inicijavo susitikimą su NVSC atstovais, kurie vertina patalpų atitikimą teisės aktų reikalavimams bei išduoda leidimus-higienos pasus asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. Akivaizdu, kad norint užtikrinti didesnį visuomenės saugumą, būtinas tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Išanalizuotos priežastys, dėl kurių kyla anksčiau įvardytos problemos. Susitikimo metu NVSC atstovai sutiko, kad tai opi problema, patvirtino situacijos rimtumą bei poreikį suvienyti jėgas, užtikrinant teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę. Jie pabrėžė, kad bendrieji saugos reikalavimai asmens sveikatos priežiūros įstaigoms bei leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklės pernelyg liberalūs ir juos būtina tikslinti. Šio susitikimo metu nuspręsta, kad NVSC kartu su Akreditavimo tarnyba kreipsis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl bendrųjų saugos reikalavimų asmens sveikatos priežiūros įstaigoms patikslinimo, papildant, kad įstaigų patalpos bus vertinamos vadovaujantis ir specialiaisiais reikalavimais licencijuojamoms paslaugoms. Taip pat NVSC peržiūrės nuomos sutarčių reikalavimus teisiniu aspektu bei Akreditavimo tarnyba ir NVSC glaudžiai bendradarbiaus spręsdamos iškeltus klausimus, keisis siūlymais, informacija ir esant poreikiui vykdys jungtinius tikrinimus.

          „Šis susitikimas leido racionaliau bei operatyviau surasti tinkamiausius sprendimo būdus  problemoms, susijusioms su pacientų sauga, spręsti. Akreditavimo tarnybanumato plėsti ir gilinti šią partnerystę, nes tai pakankamai efektyvi ir pigi valstybės kontrolės priemonė, leidžianti apsaugoti šalies pacientus nuo nekokybiškų paslaugų“, teigia Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2016-05-25

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Jeruzales str. 21,
LT-08420 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int