Sveikatos technologijų vertinimo naujovės

 

 

        Akreditavimo tarnyba yra atsakinga už sveikatos technologijų, susijusių su medicinos prietaisais, vertinimą. Sveikatos technologijų vertinimas tarnauja kaip įrankis, leidžiantis atrinkti saugias, efektyvias bei moksliniais duomenimis pagrįstas inovacijas. Taip pat padeda ne tik sutaupyti valstybės biudžeto lėšas, bet ir atrinkti nebetinkamas kompensuoti sveikatos technologijas, kurios yra nebeefektyvios.

        Akreditavimo tarnyba atkreipia dėmesį, kad nuo š. m. rugpjūčio 1 d. įsigalios nauja sveikatos priežiūros technologijų, susijusių su medicinos priemonėmis (prietaisais), vertinimo Akreditavimo tarnyboje tvarka

        Sveikatos technologijų vertinimas parodo šalies ekonominį išsivystymą. Aukšto ekonominio lygio šalys turi gilesnes šio proceso tradicijas ir patirtį. Lietuva – viena iš jų. Akreditavimo tarnyba nuo 2012 m. atlieka sveikatos technologijų, susijusių su medicinos prietaisais, vertinimus, kurių metu analizuojamas klinikinis efektyvumas, saugumo aspektas, naujos technologijos veikimo principas bei sveikatos problema – ligos eiga, baigtis ir pasekmės. Nuo 2014 m. sveikatos technologijas pradėta vertinti ir ekonominiu aspektu. Medicina – imli  finansams sritis, ypač kai kalbama apie inovatyvias technologijas, vaistus, medicinos priemones  ar įrangą. Su tuo susiduria visos pasaulio šalys. Tai, kas inovatyvu, nauja, yra brangu, o mūsų biudžetai – riboti. Ekonominis vertinimas leidžia nustatyti, kiek lėšų reikės investuoti, diegiant naują technologiją, kiek bus galima sutaupyti, tinkamai jas panaudojant paciento labui. Per šį laikotarpį Akreditavimo tarnyba atliko 16 technologijų vertinimų. Šiemet jau įvertintos šios inovatyvios sveikatos priežiūros technologijos: onkologijos srities – citoredukcinės operacijos ir hiperterminės intraperitoninės chemoterapijos (HIPEC) taikymą pilvaplėvės karcinomatozei gydyti; endokrinologijos srities – pakraštinės skrandžio rezekcijos operacijos (vertikaliosios gastrektomijos) taikymas chirurginiam 2 tipo cukriniam diabetui gydyti; kardiologijos srities – transkateterinių implantuojamųjų priemonių taikymas mitralinio vožtuvo korekcijai (suaugusiems pacientams, kuriems diagnozuota lėtinė mitralinio vožtuvo regurgitacija) ir kitas – mechaninės trombektomijos taikymas endovaskuliniam ūminiam išeminiam insultui gydyti.

        „Sveikatos technologijų vertinimas padeda formuoti saugesnę ir veiksmingesnę sveikatos politiką, kurios dėmesio centre – pacientas. Tai pagreitina ir priartina galimybę Lietuvos piliečiui  pasinaudoti moderniomis, naujausiomis gydymo bei diagnostikos priemonėmis. Be to, siekiame užtikrinti kuo geresnį paslaugų kaštų ir kokybės santykį,“ – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

         Nuo š. m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojusi nauja sveikatos priežiūros technologijų vertinimo tvarka bus ypač patogi asmenims, norintiems inicijuoti sveikatos technologijų (medicinos priemonių, prietaisų, metodų) vertinimą, nes suteikia galimybę pateikti paraišką ir kitus dokumentus elektroniniu būdu per informacinę sistemą TechnoMedTas. Šioje sistemoje galima bus stebėti paraiškos nagrinėjimo ir sveikatos priežiūros technologijos vertinimo procesą, susipažinti su parengtomis išvadomis bei rekomendacijomis.

         Nauja tvarka įtvirtina glaudesnį Akreditavimo tarnybos ir Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigto Sveikatos priežiūros technologijų vertinimo komiteto (toliau – Komitetas) bendradarbiavimą, vertinant sveikatos priežiūros technologijas. Akreditavimo tarnyba kiekvienais metais iki kovo 1 d. priims paraiškas, susistemins gautą informaciją ir iki balandžio 1 d. pateiks svarstyti Komitetui dėl vertinimo prioritetų nustatymo ir sveikatos priežiūros technologijų vertinimo organizavimo. Primename, kad paraiškas dėl sveikatos priežiūros technologijų vertinimo teikti gali viešieji ar privatūs juridiniai asmenys.

        Maloniai kviečiame susipažinti su informacine sistema TechnoMedTas.

 

Informacija atnaujinta 2016-07-22

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int