Akreditavimo tarnyba dalyvauja naujame Europos sveikatos technologijų vertinimo projekte

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (toliau – Akreditavimo tarnyba) nuo 2009 m. dalyvauja EUnetHTA organizacijos veiklose ir nuosekliai tęsia tarptautinius įsipareigojimus naujame sveikatos priežiūros technologijų vertinimo projekte „Joint Action 3“ (2016–2020 m.). EUnetHTA – vienintelė Europos šalių sveikatos priežiūros technologijų – medicinos priemonių, prietaisų, metodų, procedūrų, intervencijų, vaistų – vertinimo institucijas bei veiklas vienijanti ir koordinuojanti organizacija.

       Realūs darbai jau prasidėjo – Akreditavimo tarnybai šiuo metu jau paskirta recenzuoti Kroatijos ir Rumunijos atliekamą vertinimą „Antibakterine danga padengtų chirurginių siūlų įtaka pilvo srities chirurginių infekcijų prevencijai, palyginus su antibakterine danga nepadengtais chirurginiais siūlais“, kurio rezultatai bus publikuoti jau gruodžio mėnesį.

       Akreditavimo tarnybos atstovė spalio mėn. dalyvavo vykusiame EUnetHTA organizacijos kasmetiniame suvažiavime – Asamblėjoje ir Forume. Suvažiavimo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas šiais metais startavusiam naujam sveikatos priežiūros technologijų vertinimo projektui EUnetHTA „Joint Action 3“ (2016–2020 m.). Tai didelis kontinentinis projektas, kuriame dalyvaus 79 institucijos iš 29 Europos šalių, tarp jų ir Akreditavimo tarnyba, atstovaujanti Lietuvai sveikatos priežiūros technologijų, susijusių su medicinos priemonėmis (prietaisais), vertinimo srityje. Šis projektas yra iki šiol Europos regione didžiausias dalyvių skaičiumi ir veiklomis sveikatos priežiūros technologijų vertinimo srityje.

       Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti Europos šalis bendradarbiauti sveikatos priežiūros technologijų vertinimo srityje ir kartu vykdyti vertinimus tam, kad po 2020 m. tarpvalstybiniai kelių institucijų atliekami sveikatos priežiūros technologijų vertinimai taptų kasdienine įprasta praktika. Atitinkamai per artimiausius ketverius metus bus atlikta 80 sveikatos priežiūros technologijų vertinimų. Visi šie vertinimai bus atliekami ne pavieniui atskirose šalyse ar institucijose, o bendradarbiaujant ir kooperuojantis kelioms šalims. Europos Komisija įvertino, kad toks tarptautinis sveikatos priežiūros technologijų vertinimo modelis yra pats efektyviausias, nes skatina Europos šalis glaudžiau bendradarbiauti, dalintis patirtimi ir kompetencijomis, mažina vertinimų dubliavimą, skirtumus tarp taikomų metodikų ir procesų bei padeda taupyti lėšas. Europos Komisijos duomenimis, kiekvienas savarankiškai valstybėje atliekamas sveikatos priežiūros technologijos vertinimas vidutiniškai kainuoja 30 000 eurų, o kelių šalių kartu atliekami tarpvalstybiniai vertinimai leidžia sutaupyti 70 proc. sąnaudų.

       „Akivaizdžiai naudingi kelių šalių atliekami jungtiniai sveikatos technologijų vertinimai, taupant turimas sveikatos sektoriaus lėšas bei siekiant greitesnio inovatyvių technologijų atėjimo į mūsų šalį,“ – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

       EUnetHTA suvažiavimo metu Europos sveikatos ir maisto saugumo komisaras Vytenis Andriukaitis pažymėjo, kad sveikatos priežiūros technologijų vertinimas – modernus įrankis įrodymais pagrįstiems sprendimams sveikatos sistemoje priimti. Sveikatos priežiūros technologijų vertinimas yra ne tik siekiamybė, bet ir būtinybė kiekvienai šiuolaikinei valstybei sprendžiant, kokias naujas sveikatos priežiūros technologijas įsigyti, o kurių atsisakyti, kaip įvertinti jų realią sukuriamą naudą pacientams, sveikatos sektoriui ir visuomenei.

       Europos Komisija spalio mėnesį paskelbė atvirą visuomeninę konsultaciją apie bendradarbiavimo sveikatos priežiūros technologijų vertinimo srityje poreikį ir pakvietė piliečius bei visuomenines organizacijas (valstybines institucijas, sveikatos priežiūros įstaigas, pacientų organizacijas, sveikatos priežiūros technologijų gamintojus ir jų atstovus) aktyviai dalyvauti bei išsakyti savo nuomonę. Ši Europos Komisijos paskelbta konsultacija vyksta elektroniniu būdu: gyventojai savo nuomonę pateikti gali paspaudę čia, o organizacijos – paspaudusios šią nuorodą. Nuomonę pateikti galima iki 2017 m. sausio 13 d.

       Plačiau apie Europos Komisijos inicijuojamą konsultaciją sveikatos priežiūros technologijų vertinimo bendradarbiavimo srityje galima paskaityti čia.

Informacija atnaujinta 2016-10-31

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int