Akreditavimo tarnyba tęsia tarptautinius įsipareigojimus naujame projekte

 

       Akreditavimo tarnybos atstovė dalyvavo EUnetHTA organizacijos sveikatos priežiūros technologijų vertinimo projekto Joint Action 3 septintosios darbo grupės dalyvių susitikime, Romoje. EUnetHTA – vienintelė Europos šalių sveikatos priežiūros technologijų – medicinos priemonių, prietaisų, metodų, procedūrų, intervencijų, vaistų – vertinimo institucijas bei veiklas vienijanti ir koordinuojanti organizacija. Akreditavimo tarnyba nuo 2009 m. dalyvauja EUnetHTA organizacijos veiklose ir nuosekliai tęsia tarptautinius įsipareigojimus naujame sveikatos priežiūros technologijų vertinimo projekte „Joint Action 3“ (2016–2020 m.).

       Join Action 3 septintajai darbo grupei vadovauja Didžiosios Britanijos Nacionalinis sveikatos ir klinikinės kompetencijos institutas, bendradarbiaudamas kartu su Italijos Nacionaline regioninių sveikatos priežiūros paslaugų agentūra. Susitikime dalyvavo apie 60 sveikatos technologijų vertinimo ekspertų iš 29 šalių, taip pat ir atstovai iš Europos Komisijos.

       Europos Sąjunga skatina bendradarbiavimą sveikatos priežiūros technologijų vertinimo srityje bei akcentuoja būtinybę stiprinti ir išlaikyti pasitikėjimą vieni kitais, o sveikatos priežiūros technologijų vertinimo agentūroms būtina laiku keistis informacija tarpusavyje.

       Susitikimo metu buvo pristatyti išankstiniai sveikatos priežiūros technologijų vertinimo atlikimo ir naudojimo analizės duomenys, gauti iš 57 agentūrų (29 šalys). EUnetHTA valstybėse partnerėse dažniausiai sveikatos priežiūros technologijų vertinimui nėra taikomi jokie apribojimai, tačiau maždaug 60 proc. sveikatos priežiūros technologijų vertinimo agentūrų laukia, kol medicinos prietaisas (priemonė) (toliau – medicinos priemonė) gaus atitikties patvirtinimą, žymimą CE ženklu. Svarbu paminėti ir tai, kad kol kas 11 sveikatos priežiūros technologijų vertinimo agentūrų neatlieka pakartotinių vertinimų, o 8-iose šalyse iš 29 šalių medicinos priemonės nėra vertinamos. Vis dėlto, sveikatos priežiūros technologijų vertinimai dažniausiai atliekami dėl kompensavimo sprendimų priėmimo (25 agentūros iš 29) ir dėl tikslingumo taikyti klinikinėje praktikoje nustatymo (15 agentūrų iš 29).

       Šalys narės pasidalijo patirtimi įgyvendinant sveikatos technologijų vertinimus.

       Europos Komisijos atstovė teigia, jog EUnetHTA projektas paskatino bendradarbiauti Europos valstybes. Europos Komisija tikisi, kad po 2020 m. sveikatos priežiūros technologijų vertinimas tarptautiniu lygmeniu taps įprastas ir savanoriškas, todėl paskatino susitelkti ir sukurti tokį sveikatos priežiūros technologijų vertinimo modelį, kuris būtų tinkamas visiems.

       „Sveikatos priežiūros technologijų vertinimas yra ne tik siekiamybė, bet ir būtinybė kiekvienai šiuolaikinei valstybei sprendžiant, kokias naujas sveikatos priežiūros technologijas įsigyti, o kurių atsisakyti, kaip įvertinti jų realią sukuriamą naudą pacientams, sveikatos sektoriui ir visuomenei“, – teigia Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2017-01-10

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int