Norite gauti ar tikslinti įstaigos licenciją – tai būtina žinoti

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) norėdama palengvinti asmens sveikatos priežiūros įstaigoms licencijų išdavimo ar tikslinimo procesus parengė atmintinę, kurioje pateikiama įstaigų vadovams aktuali informacija, padėsianti operatyviau ir paprasčiau gauti licenciją.

      Nuo ko pradėti? Norėdami gauti įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją pirmiausia licencijuojamų paslaugų sąraše raskite asmens sveikatos priežiūros (toliau – ASP) paslaugas, kurias norite ir numatote teikti. Susipažinkite su pagrindiniais, šias ASP paslaugas reglamentuojančiais teisės aktais. Pabrėžiame, kad teisę teikti ASP paslaugas įgyjate tik gavę įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją.

       Kur kreiptis? Prašymą išduoti ar patikslinti įstaigos ASP licenciją bei reikiamus tam dokumentus galite pateikti:

      – per atstumą, elektroninėmis priemonėmis per Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nurodytą kontaktinį centrą,

      – prisijungę prie Sveikatos priežiūros įstaigų licencijavimo informacinės sistemos,

      – atvykę į Akreditavimo tarnybą.

 Ką reikia žinoti?

     – Valstybės rinkliava turi būti sumokėta iki licencijos išdavimo, licencijos patikslinimo ar popierinės formos licencijos dublikato išdavimo ir yra mokėjimo dieną galiojančio dydžio.

     – Licencijos išduodamos elektronine forma. Jei pageidaujate popierinės formos – pateikite laisvos formos prašymą. Jei norite popierinės formos licenciją gauti paštu – pateikite patvirtintos formos prašymą.

       Gavus išduotą įstaigos ASP licenciją arba ją patikslinus suteikiant teisę teikti naujas licencijuojamas paslaugas, Akreditavimo tarnybai privalu per 30 kalendorinių dienų pateikti:

      – įstaigoje dirbančių asmens sveikatos priežiūros specialistų sąrašą bei su jais sudarytų darbo sutarčių kopijas;

       – medicinos priemonių, privalomų licencijoje nurodytai asmens sveikatos priežiūros paslaugai teikti, išskyrus vienkartines medicinos priemones, sąrašą, nurodant medicinos priemonės pavadinimą, modelį, gamintojo pavadinimą, priemonės pagaminimo metus, serijos numerį;

       – civilinės atsakomybės už pacientams padarytą žalą draudimo liudijimo kopiją ir ne vėliau kaip paskutinę jo galiojimo dieną pateikti naujo galiojančio civilinės atsakomybės už pacientams padarytą žalą draudimo liudijimo kopiją.

      Visą informaciją apie įstaigų ASP licencijas rasite mūsų internetinės svetainės skiltyje LICENCIJOS http://www.vaspvt.gov.lt/node/150.

      „Tikimės, kad pateiktos gairės atsakys į dažnai iškylančius klausimus ir jomis vadovausis asmens sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios operatyviai ir sklandžiai gauti ar tikslinti licenciją. Jeigu visgi kiltų neaiškumų ar papildomų klausimų, Akreditavimo tarnybos specialistai pasirengę į juos atsakyti, geranoriškai pakonsultuoti bei patarti“, – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2017-01-25

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int