Akreditavimo tarnyba bei Greitosios pagalbos stotys atsakingai rengiasi planinei priežiūrai

 

        Šiais metais numatoma Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių planinė licencijų sąlygų laikymosi priežiūra. Būsimų patikrinimų atlikimo tvarka bei grafikai susitikime Valstybinėje akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyboje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) buvo derinami  su Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaigų asociacijos atstovais. Aptarti ir kiti aktualūs GMP paslaugų teikimo klausimai.

       Pasitarime dalyvavo Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė, Lietuvos GMP įstaigų asociacijos prezidentas ir Kauno miesto GMP stoties vadovas Nerijus Mikelionis, Vilniaus miesto GMP stoties vadovas Tadeuš Rodz, Klaipėdos miesto GMP vadovas Rimvydas Juodviršis bei kiti kompetentingi specialistai.

          Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos visuotiniame susirinkime  skaitė pranešimą apie greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo reikalavimus bei supažindino su 2017 m. numatoma GMP dispečerinių planine licencijų sąlygų laikymosi priežiūra. Po šio susitikimo GMP įstaigų asociacijos atstovams kilo papildomų klausimų, kurie ir buvo aptarti susitikimo Akreditavimo tarnyboje metu.

         Šiuo metu Lietuvoje 54 asmens sveikatos priežiūros įstaigos 76 veiklos adresais teikia greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Akreditavimo tarnyba 2017 m. planuoja atlikti  8 Lietuvos GMP paslaugas teikiančių įstaigų, vykdančių dispečerinės funkcijas, patikrinimus. Numatoma vertinti GMP įstaigų teikiamų paslaugų atitiktį teisės aktų reikalavimams, ypatingą dėmesį skiriant dispečerinėse naudojamos techninės programinės įrangos atitikčiai nustatytiems reikalavimams, specialistų profesinei kvalifikacijai.

        Akreditavimo tarnybos direktorė N. Ribokienė pabrėžė, kad šį kartą Akreditavimo tarnybos kompetentingų specialistų komisija dispečerinių veiklą bei naudojamą techninę programinę įrangą vertins paslaugų teikimo vietose.

         „Norėdami, kad tikrinimai vyktų sklandžiai, nebūtų trikdomas dispečerinių darbas, supažindinome GMP įstaigų asociacijos atstovus su numatoma patikrinimo tvarka, jo objektais, suderinome GMP dispečerinių kontrolių tvarkaraštį. Šios kontrolės svarbios ne tik todėl, kad būtų užtikrintas kokybiškas paslaugų teikimas, bet ir todėl, kad neturint  kontrolės išvadų Teritorinės ligonių kasos negali pasirašyti finansavimo sutarčių su GMP paslaugas teikiančiomis įstaigomis“, - pabrėžė N. Ribokienė.

         Akreditavimo tarnyba, vykdydama GMP dispečerinių patikrinimus, sieks vertins tik aktualią informaciją ir atsižvelgs į 2016 m. jau įvertintų 26 asmens sveikatos priežiūros įstaigų turimus duomenis, taigi pakartotinai dokumentų pateikti nereikės. GMP stočių patikrinimus atliks sudaryta Komisija iš Akreditavimo tarnybos Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės priežiūros, Įstaigų vertinimo, Medicinos prietaisų priežiūros ir Informacinių technologijų skyrių atstovų.

         Susitikimo metu taip pat buvo aptartos ir kitos GMP problemos, susijusios su GMP iškvietimais bei nepakankamu bendradarbiavimu su ligoninėmis, poliklinikomis ir kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis. Taip pat buvo akcentuota operatyvių GMP veiksmų pervežant gimdyves, transportuojant į reikiamas gydymo įstaigas pacientus, susirgusius insultu bei miokardo infarktu, neįkainojama reikšmė. Tik laiku suteikus tinkamą pagalbą susirgusiam sunkia širdies ar smegenų kraujagyslių liga žmogui galima išgelbėti gyvybę bei jį sugrąžinti į visavertį gyvenimą.

         „Akreditavimo tarnyba ne tik atlieka kontroles ir fiksuoja pažeidimus, bet ir siekia būti konsultantais, patarėjais. Esame atviri ir geranoriškai nusiteikę padėti įstaigoms tinkamai pasiruošti patikrinimams, kurie veikia ir preventyviai, ir efektyviai, užkirsdami kelią nepageidaujamiems įvykiams sveikatos priežiūroje“, –  teigia Akreditavimo tarnybos direktorė N. Ribokienė.

 

Informacija atnaujinta 2017-02-24

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int