Akredituotoms įstaigoms – didesnis finansavimas

 

            Siekiant gerinti paslaugų kokybę ir pacientų saugą, šeimos medicinos paslaugas teikiančios įstaigos finansiškai skatinamos siekti savanoriško akreditavimo. Tokią  galimybę suteikia sveikatos apsaugos ministro A. Verygos patvirtinti įsakymo „Dėl Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo bei Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir bazinių kainų sąrašo tvirtinimo“ pakeitimai. Šiuo dokumentu nuo einamųjų metų sausio 1 d. įvedamas finansinis priedas už kiekvieną aptarnaujamą gyventoją, jei pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje yra akredituota šeimos medicinos paslauga.

            Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai taryba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) nuo 2016 m. kovo 1 d. pradėjo savanorišką Įstaigų, teikiančių šeimos medicinos paslaugas, akreditavimą. Iki šiol Lietuvoje buvo vykdomas asmens sveikatos priežiūros įstaigų licencijavimas bei sertifikavimas, bet ne akreditavimas. Akreditavimas – tai išorinis kokybės vertinimas, kurio metu pripažįstama, kad sveikatos priežiūros įstaiga atitinka iš anksto nustatytus ir paskelbtus sveikatos priežiūros paslaugų standartus. Tai yra viešas pripažinimas, kad įstaiga savo veikloje yra pasiekusi tam tikrą akreditavimo standartų lygį. Tuo metu licencijos įstaigoms išduodamos jeigu jos atitinka saugą užtikrinančius minimalius veiklos reikalavimus. Kitaip tariant, nors abiem atvejais įstaigų teikiamos paslaugos yra saugios, tačiau akredituotos įstaigos užtikrina ne tik gerą medicininę pagalbą, bet ir rūpinasi ligų profilaktika, pacientų gerove, užtikrina, kad paslaugos būtų suteiktos savalaikiai, o pacientų ir medikų bendravimas būtų abipusiai naudingas.        

Šiuo metu Lietuvoje yra 5 akredituotos šeimos medicinos paslaugas teikiančios įstaigos, tai VšĮ Antakalnio poliklinika, VšĮ Justiniškių šeimos gydytojų kabinetas, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras, VšĮ Lazdynų poliklinika ir UAB Baltupių šeimos medicinos centras.

           Pasak Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės pradėjus akreditavimo procesą tarnyba sulaukė nemažo įstaigų susidomėjimo.

          „Malonu pastebėti, kad įstaigos supranta akreditavimo teikiamą naudą, ne tik aktyviai domisi šiuo procesu, bet ir žengia realius žingsnius, siekdamos aukščiausios kokybės. Visgi tenka pripažinti, kad pasiruošimas akreditavimui ir akredituotos įstaigos statuso išlaikymas yra sudėtingas ir atsakingas darbas, tačiau tai ir neabejotina nauda, žvelgiant į ateitį. Tikimės, kad sveikatos priežiūros įstaigos, kartą savanoriškai pasiekusios aukštą kokybės kartelę, nenorės jos nuleisti, o finansinė motyvacija taps vienu iš veiksnių, padėsiančių išlaikyti pasiektą lygį bei toliau tęsti pradėta veiklą“, – teigia Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

            Artimiausiu metu Akreditavimo tarnyba vertins dėl pasirengimo akreditavimui dar vieną asmens sveikatos priežiūros įstaigą – VšĮ Švenčionių rajono pirminį sveikatos centrą. Tai puikus pavyzdys, įrodantis, kad akredituotis gali bet kuri šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga, nepriklausomai nuo jos dydžio ar veiklos vietos. Šiais metais planuojama  akredituoti dar mažiausiai 5 asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

            Akreditavimo tarnyba kviečia įstaigas, teikiančias šeimos medicinos paslaugas ir norinčias gerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę bei pacientų saugą, kreiptis į Akreditavimo tarnybą dėl detalesnės konsultacijos, padėsiančios ruoštis akreditavimo procesui. Akreditavimo tarnybos specialistai yra pasirengę geranoriškai padėti įstaigoms, siekiančioms akreditavimo.

 

Informacija atnaujinta 2017-03-13

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int