Pakeisti kardiologijos stacionarinių paslaugų reikalavimai

 

      Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai  tarnyba informuoja, kad yra pakeistas Sveikatos apsaugos ministro 2000 m. lapkričio 9 d. įsakymas Nr. 664 „Dėl kardiologijos antrinio ir tretinio lygio paslaugų teikimo specialiųjų reikalavimų“  (aktuali redakcija – 2017 m. balandžio 13 d. įsakymas Nr. V-433). Įstaigų vadovų prašytume atkreipti dėmesį į pagrindinius minėto įsakymo pakeitimus.

       Svarbu tai, kad įstaiga, teiksianti stacionarines kardiologijos paslaugas, privalės turėti ne tik įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją, suteikiančią teisę teikti antrines ir (ar) tretines stacionarines kardiologijos paslaugas, bet ir stacionarines reanimacijos intensyviosios terapijos ir radiologijos (rentgenodiagnostikos, kompiuterinės tomografijos, ultragarso tyrimų), laboratorinės diagnostikos ir bendrosios praktikos slaugos paslaugas.

      Siekiant užtikrinti pacientų saugą, nustatyta, kad minėtos paslaugos bus teikiamos visomis dienomis ir ištisą parą.

      Svarbu pažymėti, kad atsisakyta reikalavimo įstaigai, norinčiai teikti stacionarines kardiologijos paslaugas, pačiai turėti širdies chirurgijos skyrių. Tai ypač aktualu miokardo infarkto klasteriuose dalyvaujančioms ligoninėms, kurioms suteikta galimybė pacientams teikti labai reikalingas gelbstinčias gyvybes paslaugas.  Numatyta, jog tretinio lygio konsultacinių suaugusiųjų širdies chirurgijos paslaugų teikimas arba konsultacijos gali būti teikiamos ir pagal sutartį su sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia  licenciją teikti stacionarines  tretinio  lygio suaugusiųjų širdies chirurgijos paslaugas.

      Pasikeitė ir reikalavimai paslaugas teikiantiems specialistams – gydytojo kardiologo konsultacijos bus teikiamos nepertraukiamai, o intervencinės kardiologijos procedūras galės atlikti tik tinkamą patirtį ir įgūdžius turintys specialistai.  Taip pat numatytas ir atskiras sprendimų priėmėjas – širdies gydytojų komanda, kurią sudarys ne mažiau kaip 3 gydytojai (gydytojas kardiologas, gydytojas kardiologas, atliekantis intervencines procedūras, bei gydytojas širdies chirurgas), o prireikus  galės dalyvauti ir kitos profesinės kvalifikacijos sveikatos priežiūros specialistas. Širdies gydytojų komanda pacientui parinks individualų tyrimo ir gydymo planą, aptariant tai organizuojamuose konsiliumuose. Dėl širdies operacinio gydymo taip pat galės nuspręsti tik širdies gydytojų komanda.

      Pažymėtina, kad reikalavimai medicinos priemonėms yra diferencijuoti, atsižvelgiant į kardiologijos paslaugų lygį. Įsakyme detaliai aptartos atliekamos procedūros ir intervencijos bei medicinos priemonių esminės charakteristikos. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios tretinio lygmens kardiologijos paslaugas, turės, be kitų medicinos priemonių, reikalaujamų antrinio lygio stacionarinėms kardiologijos paslaugoms,  įsigyti angiografijos sistemas, ultragarsinius  prietaisus su trimačiu intrakardiniu vaizdinimu ir darbo stotimi širdies tyrimams atlikti, kompiuterinį tomografą (ne mažiau kaip 64 pjūvių).

      Taigi įstaigų vadovus kviečiame atidžiai susipažinti su aktualia įsakymo redakcija ir įvertinti šių paslaugų poreikį bei įstaigos galimybes jas teikti.

 

                   

 

 

 

Informacija atnaujinta 2017-05-19

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int